
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | |
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 140 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current Rating | |
| Interface | 2-Wire, I²C, SMBus, Serial |
| Output Current | 10 µA |
| Output Voltage | 600 mV |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Digital |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Accuracy | 2 °C |
| Max Supply Voltage (DC) | 3.6 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 13 |
| Operating Supply Current | 570 µA |
| Quiescent Current | 570 µA |
| Nominal Supply Current | 570 µA |
| Min Supply Voltage (DC) | 3 V |
| Humidity Range | |
| Resolution | 10 bit |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 day ago) |
| Reset Temperature | |
| Switching Cycles |
Stock: 626
Distributors
pcbx
Unit Price$1.99027
Ext.Price$1.99027
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.99027 | $1.99027 |
| 10 | $1.55170 | $15.51700 |
| 25 | $1.50439 | $37.60975 |
| 50 | $1.45851 | $72.92550 |
| 100 | $1.39975 | $139.97500 |
| 300 | $1.34336 | $403.00800 |
| 500 | $1.28923 | $644.61500 |
| 1000 | $1.08918 | $1089.18000 |
